Siatka ochronna – gdzie może się przydać?

Nowoczesne siatki ochronne są bardzo praktyczne i uniwersalne, dlatego też cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców i użytkowników prywatnych. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, gdzie najczęściej wykorzystuje się siatki zabezpieczające.

Niezawodne siatki dla sportu

Solidne i wytrzymałe siatki ochronne od wielu lat wykorzystywane są do zabezpieczania różnorodnych obiektów sportowych. Mowa tutaj oczywiście o popularnych piłkochwytach, które doskonale sprawdzą się nie tylko w obiektach otwartych, ale również w obiektach zamkniętych. Głównym zadaniem siatek ochronnych jest oczywiście zabezpieczenie kibiców. Piłkochwyty znacząco podnoszą również komfort i płynność gry. W dużej mierze to właśnie dzięki nim nie trzeba robić dłuższych przerw, aby ponownie wprowadzić piłkę do gry. Jednak siatko ochronne mają zastosowanie nie tylko w sporcie!

Siatki budowlane

W branży budowlanej dużym zainteresowaniem cieszą się siatki zabezpieczające i przeciwpyłowe na rusztowania. Podczas prac budowlanych należy zapewnić bezpieczeństwo nie tylko ekipie budowlanej, ale również przechodniom. Coraz więcej ekip budowlanych korzysta również z dobrodziejstwa siatek na kontenery, dzięki którym można skutecznie zabezpieczyć transport przed upadkiem i przypadkowym wysypaniem. Solidne siatki można wykorzystać do zabezpieczenia półek magazynowych przed kradzieżą. Nie można zapominać także o siatkach na przyczepkę, które spełniają bardzo podobne zadania. Siatka asekuracyjna koniecznie musi być wykonana z solidnych materiałów

siatka ochronna na budowie

Siatki w ogrodnictwie

Wytrzymała siatka ochronna wykorzystywana jest także w ogrodnictwie. W każdym profesjonalnym sklepie ogrodniczym, można znaleźć nowoczesne siatki, dzięki którym zabezpieczymy nie tylko małe roślinki, ale również większe drzewa. Największym zainteresowaniem wśród sadowników cieszą się oczywiście siatki, dzięki którym można zabezpieczyć owoce przed różnego typu szkodnikami. Coraz większą popularność zdobywają siatki do oczek wodnych. Polipropylenowe siatki skutecznie chronią oczko nie tylko przed zanieczyszczeniami i dzikimi zwierzętami. Nowością na rynku są specjalne siatki przeciwgradowe, dzięki którym można ograniczyć ryzyko ogromnych strat w ogrodach i sadach owocowych.

Siatki transportowe

Elastyczne siatki ochronne wykorzystywane są także w branży transportowej. Wykonane z mocnych tworzyw siatki, można wykorzystać do zabezpieczenia nawet bardzo nietypowych gabarytów. Nowoczesne siatki do przewożenia ładunków charakteryzują się dużą odpornością na działanie promieni UV, wilgoci oraz wysokich/niskich temperatur.

Siatki odgradzające

Siatka ochronna może być wykorzystana także do odgrodzenia jednych pomieszczeń od drugich. Wytrzymałe siatki wykorzystywane są między innymi w hodowli zwierząt i w przemyśle. To właśnie dzięki nim można zapobiec ucieczce zwierząt i dodatkowo zabezpieczyć je przed drapieżnikami. Godne polecenia są siatki sznurkowe, które mogą pochwalić się dużą wytrzymałością na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. Coraz większą popularność zdobywają także siatki maskujące, które pełnią nie tylko zadania praktyczne, ale również cenione są za walory estetyczne.

Siatki ochronne na okno

W salach sportowych i gimnastycznych bardzo często można spotkać siatki ochronne na okna. Dzięki nim można zabezpieczyć okna sal sportowych przed zbiciem podczas gry czy treningu.

 

Siatki osłonowe na okna można również spotkać w mieszkaniach prywatnych, biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Dzięki nim można nie tylko zabezpieczyć szyby, ale również można podnieść bezpieczeństwo zwierząt i małych dzieci. Siatki o małym splocie mogą stanowić także doskonałe zabezpieczenie przed szkodnikami.